بیوگرافی

دکتر سید مصطفی زارعی

  1. زادروز: 4 دی ماه 1360 / مشهد
  2. ملیت: ایرانی
  3. دین: اسلام
  4. همسر: زینب عمیدی
  5. فرزندان: سید حسین و سید احسان زارعی

قبل از این که در خصوص زندگی خودم برایتان بنویسم، مایلم بدانید در شرایطی دست به تحول بنیادین در همه ابعاد زندگی ام زدم که به ظاهر انسان موفقی بودم و همه اطرافیانم مرا انسان موفقی می دانستند. در طول زندگی ام انسانی با اراده، پر تلاش و فعال بودم و تقریباً برای هر موفقیتی که برنامه ریزی کردم به آن رسیدم اما بگذارید از ابتدا تعریف کنم.
در سال 1360 در خانواده ای مذهبی در مشهد متولد شدم و پس از گذراندن دوره کودکی و نوجوانی در سال 1377 برای تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته فلسفه وارد دانشگاه شدم. همواره از دانشجویان فعال دانشگاه به حساب می آمدم و در دوره کارشناسی با توجه به علاقه ای که به زبان عربی داشتم، توانستم این زبان را به طور کامل فراگیرم.
پس از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی، به خدمت سربازی اعزام گردیدم و با توجه به علاقه مندی که به رشته روابط بین الملل داشتم، به مطالعه در این حوزه پرداختم تا بتوانم در مقطع کارشناسی ارشد این رشته به ادامه تحصیل بپردازم.
من که در همان ترم اول تحصیل در سن 17 سالگی ازدواج کرده بودم و از ابتدای زندگی مشترک، هزینه تحصیل و مخارج معیشت خود را شخصا پرداخت می نمودم، در شرایطی دشوار در حال گذراندن خدمت سربازی و از طرفی تامین معیشت خانواده، با کوشش و تلاش فراوان در سال 1383 در مقطع کارشناسی ارشد رشته روابط بین الملل دانشگاه علامه طباطبایی تهران پذیرفته شدم و از سال 1383 تا 1385 در تهران اقامت گزیدم و ضمن تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، به تدریس خصوصی و همکاری با موسسات مختلف اشتغال داشتم.
در مقطع کارشناسی ارشد به فراگیری زبان انگلیسی پرداختم و پس از فارغ التحصیلی در سال 1386 به تدریس در دانشگاه های مختلف مشغول گردیدم.
از همان ابتدا به پژوهشگری در حوزه دین، روانشناسی و موفقیت علاقه وافر داشتم، لذا در فرصت های مختلف به پژوهش و تحقیق در این زمینه ها پرداختم و از سال 1380 به صورت تخصصی، سخنرانی، کلاس، کارگاه، همایش و … با موضوعات مذکور در استان های مختلف کشور برگزار نمودم.
به دلیل تخصصی که در حوزه های مذکور داشتم و از طرفی تسلط به زبان عربی و انگلیسی، از سال 1388 چند نوبت برای تبادل نظر با نخبگان جهان اسلام به خارج از کشور اعزام گردیدم و با بیش از 70 نفر از کشورهای مختلف اسلامی گفتگو و تبادل نظر نمودم.
در سال 1392 در مقطع دکتری پذیرفته شدم و موضوع رساله دکترای خود را در حوزه آسیب شناسی اجتماعی انتخاب نمودم و در این رساله، مهمترین آسیب متوجه جامعه را آسیب های فکری و مخدوش شدن نظام باورهای جامعه یافتم و مقالات متعددی در مجلات داخلی و بین المللی با موضوع آسیب شناسی اجتماعی به چاپ رساندم.
در سال 1396 از مقطع دکتری فارغ التحصیل گردیدم و در همان سال در فرایند جذب هیات علمی گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفتم و نهایتا به عنوان عضو هیات علمی جذب دانشگاه علوم پزشکی شدم.
در سال 1397 تحولی بنیادین در زندگی ام اتفاق افتاد که زندگی ام در تمام ابعاد را دگرگون ساخت. با این که به ظاهر انسان موفقی بودم، احساس خوشبختی نمی کردم و از درون، شاد و آرام نبودم و به چهار بیماری مبتلا شده بودم که منشأ عصبی داشت. بدنبال رهایی از این وضعیت، به سوی باورهای توحیدی و بیداری معنوی هدایت شدم و با یافتن و رفع موانع درونی خود، تحولی شگرف در زندگی خود ایجاد نمودم و توانستم تلفیقی از دانش و تجربه ای که بدست آورده بودم را به عنوان الگویی بی بدیل به نام «خودآگاهی توحیدی» ارائه نمایم.
این الگو بر اساس خودآگاهی و بیداری معنوی، عناصر خوشبختی را سه عنصر آرامش، سلامتی و ثروت می داند و با رفع موانع درونی و دستیابی به قدرت خارق العاده درونی و اتصال به نیروی بیکران حاکم بر جهان هستی و ارائه راهکارهای عملی، آسان و قابل دسترس، انسان ها را به سوی دستیابی سریع به این سه عنصر خوشبختی و رهایی از رنج هدایت می نماید.
پس از طراحی الگوی «خودآگاهی توحیدی» و تجاربی که شخصا از این الگو در زندگی ام به دست آوردم، تمام توان و تلاش خود را برای نشر و گسترش این الگوی شگفت انگیز و بی بدیل بکار گرفتم. تا جایی که از عضویت هیات علمی انصراف دادم تا با فراغ بال و بدون محدودیت بتوانم این الگوی ناب، کاربردی و سریع را در داخل و خارج از کشور توسعه دهم و رسالت خود را در قبال انسان هایی که تشنه دریافت این آگاهی و تجربه ای جدید از زندگی شامل آرامش روحی، سلامتی جسمی و موفقیت و ثروت می باشند، به بهترین وجه انجام دهم.
تا کنون در استان ها و شهرهای مختلف کشور، از جمله: تهران، مشهد، اهواز، شیراز و… کارگاه مختلف انفرادی و گروهی با عنوان «خودآگاهی توحیدی» برگزار نموده ام و نتایج بدست آمده تا کنون حیرت آور و شگفت انگیز بوده است.
این کارگاه در حقیقت به شما کمک می کند که راهکار عملی رسیدن به این شعر معروف مولانا را دریابید:
ای نسخه نامه الهی که تویی
و ای آینه جمال شاهی که تویی
بیرون ز تو نیست هر چه در عالم هست
در خود بطلب هر آن چه خواهی که تویی
در این کارگاه ها با رفع موانع درونی و رسیدن به سطح آگاهی برتر، تمام ابعاد زندگی دچار تحول بنیادین می گردد. در کارگاه های برگزار شده مسائل و مشکلات مختلفی به صورت غیر قابل باور برطرف شده است از جمله: افسردگی های شدید به آرامش و شادی پایدار تبدیل گردید، همچنین بیماری های مختلف جسمی از جمله: میگرن، دیسک، آرتروز، نارسایی کلیه، مشکلات تنفسی، ام اس و … با رفع موانع درونی و فعال شدن مکانیسم شفا، بهبودی کامل یافت. افراد مختلفی، رسالت شغلی خود را یافتند و فصل جدیدی از موفقیت و ثروت را در زندگی خود رقم زدند.
علاوه بر کارگاه های حضوری، تصمیم گرفتم برای سهولت دسترسی عزیزان علاقه مند به خودآگاهی توحیدی، به ضبط دوره های تخصصی بپردازم و تمام تجربیات بدست آمده در کارگاه های حضوری را در آن قرار دهم تا امکان دسترسی برای همه دوستان و هم وطنانم در داخل و خارج از کشور فراهم باشد.
با آرزوی شادی، تندرستی، موفقیت و ثروت برای همه بشریت.

ورود | ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد

تقدیم کتاب به سه صورت زیر به جنابعالی مقدور است :

جهت خرید نسخه چاپی کتاب بر روی دکمه زیر کلیک کنید

جهت استفاده از فایل PDF کتاب لازم است آنرا از صفحه رسمی ما در طاقچه تهیه نمایید.

کتاب سلام خانم اسکاول شین