نارضایتی شغلی و رابطه آن با بیماری

نارضایتی شغلی در بسیاری از بیماران دیابتی، قلبی و مبتلایان دیگر بیماری ها دیده می شود و این تناسب تلخ و نگران کننده به ما می گوید که نارضایتی شغلی و استرس و ترس، ارتباط نزدیکی با بیماری بدنی یا اختلال روانی دارد. راه حل این مشکل نیز یافتن “رسالت فردی” است.

با ما همراه باشید تا ببینید از شرایط شغلی خود راضی هستید؟ و اینکه چطور می توانید از شغل و ساعت کاری خود لذت ببرید؟ و اگر مایل به تغییر شغل هستید، می باید به چه نکاتی توجه کنید؟

نارضایتی شغلی و رابطه آن با بیماری
فرسودگی ساعت کاری و اداری پیدا کردن رسالت و ثروت

چرا از شغل و حرفه خود احساس رضایت نداریم؟

نارضایتی شغلی احساسی است که خیلی از مردم دارند؛
بعضی ها در ساعات کاری خود احساس شادمانی و خشنودی ندارند؛ مثلا خیلی ها می گویند دوست داریم که ساعت کاری هرچه زودتر تمام شود و یا تمرکز کافی بر روی شغل خود نداریم و در نتیجه ایده ها و خلاقیت هایمان را نمی توانیم بکار ببندیم.

بعضی افراد هم استرس و اضطراب دارند که نکند کارگاه تعدیل نیرو کند یا با کارفرما به اختلاف بخوریم و ما از کار محروم شویم؛ قطعاً قابلیّت و کارایی این دسته افراد هم به حداقل می رسد و نمی توانند انرژی کافی و لازم را برای وظیفه خود بگذارند.

بعضی ها هم ترس تغییر شغل دارند؛ گمان می کنند اگر شغل چندین ساله خود را رها کنند و به کاری روی آورند که قلباً اشتیاق دارند، ممکن است فقیر شوند و پل های پشت سر خود را خراب کنند!

عوارض کار بدون شناخت رسالت فردی چیست؟

بدون شک نمی توان آثار و عوارض نارضایتی شغلی و زندگی بدون شناخت رسالت فردی را فقط به خسارت اقتصادی منحصر کرد چون آسیب های روحی روانی و بیماری های بدنی هم پدید می آید که به مراتب سخت تر از محرومیت از ثروت است!

بله؛ اگر کسی از کار خود لذت نبرد نمی تواند، ثروتمند شود؛ در شغل خود جدی و همت مدار نیست، ایده های ثروت ساز به ذهنش نمی نشیند، ذهنش توان ارتباط و تعامل با دیگران را ندارد و مدام با همکاران خود درگیری و ناسازگاری دارد.

اما این تمام قصه نیست؛ زیرا نارضایتی شغلی پس از مدتی می تواند منجرّ به اختلال روانی مانند استرس، اضطراب، وسواس و پرخاشگری شود. این ضایعه می تواند جامعه و خانواده فرد را نیز تحت تاثیر قرار دهد. علاوه بر آن نارضایتی شغلی تاثیر شدیدی بر بروز بیماری دارد.

بیماری هایی که بخاطر نارضایتی شغلی ایجاد می شود

مطالعات و گزارش ها می گوید که نارضایتی از موقعیت کار و شغل به خصوص از 35 سالگی به بالا احتمال سرطان، دیابت، هیپوگلیسمی، سردرد مزمن، بیماری قلبی و کلیوی را بالا می برد.

از مهمترین دلایل بروز این بیماری ها ترس و استرس مداوم است؛ به این دلیل که در هر لحظه استرس سیستم ایمنی بدن در حالت واکنش دفاعی قرار می گرد و کورتن ترشح می شود. بنابراین در استرس طولانی مدت، به تدریج سیستم ایمنی بدن تضعیف شده و توانایی دفع مهاجمان ناخوانده را ندارد و بیماری خودایمنی شکل می گیرد. تاکنون پزشکی نوین هیچ درمانی در زمینه بیماری خودایمنی ارائه نداده است.

راهکار رضایت شغلی و یافتن رسالت فردی

گمشده انسان مدرن، آرامش و رسالت فردی است و اگر او رسالت خویش را در زندگی پیدا کند، دیگر هیچ نیرویی قادر به توقف او در زمینه موفقیت، خوشبختی، سلامتی و ثروتمندی نیست.

پیشنهاد می کنیم که افرادی که در جریان الگوی خودآگاهی توحیدی یا خودشفابخشی نیستند و مشتاقند تا هر چه سریعتر از دام نارضایتی شغلی رها شوند و یا رسالت فردی خود را پیدا کنند و به ثروت برسند ابتدا دوره انسان موفق” را (که دوره هدیه ما است) دریافت کنند و در گام بعدی دوره “رسالت و ثروت” را خریداری و استفاده کنند.

دوره انسان موفق (دوره هدیه)

این دوره به صورت هدیه تقدیم شما می شود و به شما کمک می کند تا با الگوی آگاهی ما آشنا شوید و چنانچه ارتباط خوبی با سبک آگاهی معنوی ما پیدا کنید، می توانیم در تمام ابعاد زندگی همگام و مشاور شما باشیم.

دوره انسان موفق نگاهی آگاهانه به شما درباره مقوله پر ابهامِ “موفقیت” می بخشد و موانعی که سدّ راه ثروتمندی شما بوده و از آن غافل بودید را معرفی و یادآوری می کند.

در پایان دوره انسان موفق، سبک جالبی از تعامل و ارتباط با دیگران را یاد می گیرید که بی نظیر است.

دوره هدیه انسان موفق
روی تصویر کلیک کنید

دوره رسالت و ثروت (دوره تخصصی)

مسیر رسالت فردی و خلق ثروت برای هر انسان ممتاز و اختصاصی است؛ هیچکس نمی تواند جای شما را بگیرد چون خدا برای شما رسالتی ویژه درنظر گرفته است.

دوره رسالت و ثروت در 15 جلسه سرشار از آگاهی ناب و بی بدیل است با تست ها و تمرین هایی که مسیر ویژه خلق ثروت را برای شخص شما معرفی می کند.

این که درآمد شما چقدر است یا چه سِمَت و منصب و جایگاهی دارید یا چه سن و سالی دارید و یا جنسیت شما، شما را بی نیاز از دوره تخصصی “رسالت و ثروت” نمی کند.

روی تصویر کلیک کنید

سوالات و نظرات دانشجویان

با انتشار سوال یا نظرخود، شروع کننده بحث باشید

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
اطلاع از تخفیف‌ها و جدیدترین‌ها با تایید ارسال پوش از جدیدترین تخفیف‌ها ، مقالات و دوره‌های آموزشی سایت سریعتر از دیگران مطلع شوید. فعلا نه تایید