دکتر سید مصطفی زارعی

قبل از این که در خصوص زندگی خودم برایتان بنویسم، مایلم بدانید در شرایطی دست به تحول بنیادین در همه ابعاد زندگی ام زدم که به ظاهر انسان موفقی بودم و همه اطرافیانم مرا انسان موفقی می دانستند. در طول زندگی ام انسانی با اراده، پر تلاش و قاطع بودم و تقریباً برای هر موفقیتی که برنامه ریزی کردم به آن رسیدم اما….. بگذارید از ابتدا تعریف کنم….

  در سال 1360 در خانواده ای مذهبی در مشهد متولد شدم و پس از گذراندن دوره کودکی و نوجوانی در سال 1377  تحصیلاتم را در مقطع کارشناسی آغاز نمودم و سپس در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری ادامه دادم و در سال 1396 مدرک دکتری خود را دریافت نمودم.

در دوران تحصیلم از دانشجویان فعال دانشگاه به حساب می آمدم. با توجه به علاقه ای که به زبان عربی داشتم، در دوره کارشناسی زبان عربی را به طور کامل فراگرفتم. پس از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی، به خدمت سربازی اعزام شدم و با توجه به علاقه ام به ادامه تحصیل به مطالعه پرداختم تا بتوانم در یک دانشگاه خوب تحصیلم را در مقطع کارشناسی ارشد ادامه دهم.

با توجه به این که در همان ترم اول کارشناسی و در سن 17 سالگی ازدواج کرده بودم و از ابتدای زندگی مشترک، هزینه تحصیل و مخارج معیشتم را شخصا پرداخت می نمودم، در شرایطی دشوار در حال گذراندن خدمت سربازی و از طرفی تامین معیشت خانواده، با کوشش و تلاش فراوان در سال 1383 در مقطع کارشناسی ارشد رشته دانشگاه علامه طباطبایی تهران پذیرفته شدم و از سال 1383 تا 1385 در تهران اقامت نمودم و در کنار تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، به تدریس خصوص و همکاری با موسسات مختلف آموزشی اشتغال داشتم.

 

همچنین در مقطع کارشناسی ارشد به فراگیری زبان انگلیسی پرداختم و پس از فارغ التحصیلی در سال 1386 به مشهد بازگشتم و از همان سال به تدریس در دانشگاه های مختلف از جمله: دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دانشگاه علوم اسلامی رضوی و … مشغول گردیدم.

درعین داشتن تحصیلات دانشگاهی مرتبط، از همان ابتدا به پژوهشگری در حوزه دین، معنویت، روانشناسی و موفقیت علاقه وافر داشتم، لذا در کنار تحصیلات دانشگاهی، تحصیلات دینی و حوزوی را نیز تا سطح 4 (خارج فقه و اصول) پیگیری نمودم و از فرصت های مختلف برای پژوهش و تحقیق در این زمینه استفاده می نمودم و از سال 1380 به صورت تخصصی، سخنرانی، کلاس، کارگاه، همایش و … با موضوعات مذکور در استان های مختلف کشور برگزار نمودم.

به دلیل تخصصی که در حوزه های مذکور کسب نموده بودم و از طرفی تسلط به زبان عربی و انگلیسی، از سال 1388 در چند نوبت برای تبادل نظر با نخبگان جهان اسلام به خارج از کشور اعزام گردیدم و با بیش از 70 نفر از نخبگان کشورهای مختلف اسلامی در موضوعات تخصصی مربوط به ظرفیت های دین و معنویت برای حل مشکلات اجتماعی گفتگو و تبادل نظر نمودم.

در سال 1392 در مقطع دکتری پذیرفته شدم و موضوع رساله دکترای خود را در حوزه «آسیب شناسی اجتماعی» که از دغدغه های جدی من محسوب می شد انتخاب نمودم و در این رساله، مهمترین آسیب متوجه جامعه را آسیب های فکری و مخدوش شدن نظام باورهای جامعه برشمردم و مقالات متعددی در مجلات داخلی و بین المللی با همین موضوع به چاپ رساندم.

در سال 1396 با مدرک دکترا فارغ التحصیل گردیدم و در همان سال در فرایند جذب هیات علمی گروه معارف دانشگاه علوم پزشکی  قرار گرفتم و نهایتاً به عنوان عضو هیات علمی جذب دانشگاه علوم پزشکی شدم.

در نهایت در سال 1397 به دلیل نیازی که در زندگی شخصی خودم احساس می نمودم، با مطالعه ی تخصصی بر روی نظام باورهای توحیدی و استخراج تکنیک های عملی تاثیرگذار، تحولی شگرف در همه ابعاد زندگی خودم ایجاد نمودم و توانستم الگویی بی بدیل از «سبک زندگی توحیدی» را تجربه و ارائه نمایم. این الگو بر اساس آموزه های اسلامی، عناصر خوشبختی را سه عنصر آرامش، سلامتی و ثروت می داند و با ارائه راهکارهای عملی، ساده و قابل دسترس، انسان ها را به سوی دستیابی آسان و سریع به این سه عنصر خوشبختی و رهایی از رنج هدایت می نماید.

واقعیت آن است که در حدود 3 دهه گذشته به دلایل متعددی گرایش به معنویت در کشور ما رو به افول نهاده است اما در عوض، در کشورهای پیشرفته غربی، اروپایی و امریکایی، در همین مقطع شاهد گرایش بی سابقه جوامع به سوی معنویت می باشیم. در این کشوها آثار افرادی که به موفقیت در حوزه های مختلف زندگی از منظر معنوی می پردازند، جزء پر فروش ترین و اثر گذارترین آثار در دنیا و حتی در کشور ما می باشد. برخی از نویسندگانی که با رویکرد معنوی دست به تالیف زده اند عبارتند از: فلورانس اسکاول شین، وین دایر، دبی فورد، استر هیکس، ژوزف مورفی، اکهارت تول، لوئیز هی و…

علت فاصله گرفتن از معنویت در کشور ما در چند دهه گذشته، بسنده کردن به ظواهر دینی و پوسته بیرونی و نرسیدن به عمق معنویت نهفته در آموزه های اسلامی بوده است. این موضوع باعث بی بهره ماندن بسیاری از مدعیان دین داری از نتایج معنویت از یک سو و دین گریزی افراد به واسطه عملکرد سوء برخی از متدینین از سوی دیگر شده است.

تنها راه خروج از این چرخه نادرست، رسیدن به معنویت ناب و اکتفا نکردن صرف به پوسته بیرونی و ظواهر و مناسک است.

با توجه به این که مطالعات گسترده ای در حوزه بازگشت به معنویت و محتوای آثار نویسندگان از این دست داشتم و از سوی دیگر تحقیقات و پژوهش هایی که انجام داده بودم و تسلطی که بر مبانی دینی و اسلامی بدست آورده بودم، دریافتم که حلقه مفقوده ای وجود دارد که اجازه نمی دهد حتی خودم که انسانی سالم و پایبند به آموزه های دینی و مناسک مذهبی هستم از نتایج معنویت حقیقی که آرامش ، تندرستی، موفقیت و ثروت است، بهره مند گردم.

با تلاش فراوان و توکل به خداوند یکتا نهایتاً به این حلقه مفقوده دست یافتم و موفق به شناسایی موانعی شدم که در درون انسان ها وجود دارد که در ادیان و مکاتب مختلف با نام های مختلف مورد توجه قرار گرفته است و در این مدل از آن ها به شرک های پنهان تعبیر می گردد و جالب این است که این موانع به صورت بسیار دقیق و کاربردی و بی نظیر در قرآن و سنت پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت (ع) وجود داشت اما از آنجا که اکثر افراد تمام هم و غم خود را صرفاً بر مناسک و عبادات نموده متمرکز نموده بودند مغفول قرار گرفته بود. در عین حالی که این محتوای غنی برای شناسایی و زدودن موانع درونی و اتصال به قدرت لایزال الهی واقعاً در میان تمام مطالبی که از ادیان و مکاتب دیگر خوانده بودم بی نظیر و بسیار قدرتمند بود.

در واقع ما بطور مداوم در حال ارسال ارتعاشاتی از طریق فکر و احساس خود هستیم که این ارتعاشات پیام هایی را به تک تک سلول های بدنمان و همزمان به کل عالم هستی می فرستد و این پیام ها همانند بذری است که وقتی کاشته شد نمی توان برداشت محصول متفاوت از آنچه کاشته ایم را توقع داشته باشیم. لذا بهترین راه انتخاب بذر مناسب است. این همان چیزی است که هر مکتبی به نحوی به آن پرداخته است و قرآن کریم نیز در آیه: « فمن یعمل مثقال ذره خیرا یره و من یعمل مثقال ذره شرا یره» به همین قانون اشاره می نماید.

پیام یکتاپرستی قدرتمندترین و زیباترین پیامی است که می توان بر روی ارتعاش فکر به جهان  هستی ارسال نمود و در واقع ارسال این پیام است که انسان را به جانشین خدا بر روی زمین تبدیل می کند و او را به خداوندگاری می رساند تا هر خواسته ای که اراده کند را محقق سازد.

رسیدن به فکر، باور و احساس توحیدی نکات ظریف و دقیقی دارد و جز با شناسایی و زدودن شرک های پنهان میسر نیست. زیرا این شرک های پنهان هستند که دور از چشم ما و مخفیانه به صورت دائمی از دستگاه قدرتمند مغزمان برای ارسال پیام های منفی استفاده می کنند و نتیجه این پیام های منفی به صورت نا آرامی روحی، بیماری های جسمی، اتفاقات بد و شکست ها در زندگی ما پدیدار می گردد.

دستیابی به این آگاهی و طراحی این مدل و نتایج بسیار سریع و قدرتمندی که شخصاً از این مدل گرفتم واقعاً مرا شگفت زده کرد. این همان چیزی بود که سال ها با تلاش مستمر، تحصیل، تحقیق، پژوهش، مطالعه ی روش های مختلف، تدریس و … به دنبال آن بودم و نهایتاً به آن دست پیدا کردم.

از این رو پس از طراحی الگوی سه بعدی خوشبختی و تجربه «سبک زندگی توحیدی» و دریافتن قدرت و ظرفیت این الگو، تمام توان و تلاش خود را برای نشر و گسترش این الگوی شگفت انگیز و بی بدیل بکار گرفتم. تا جایی که از عضویت هیات علمی اعلام انصراف نمودم تا با فراغ بال و بدون محدودیت بتوانم این الگوی ناب، کاربردی و سریع را در داخل و خارج از کشور توسعه دهم و رسالت خود را در قبال انسان هایی که تشنه دریافت این مدل و تجربه ای جدید از زندگی شامل آرامش روحی، سلامتی جسمی و موفقیت و ثروت می باشند، به بهترین وجه انجام دهم.

در نتیجه موفق شدم تا کنون صدها کارگاه انفرادی و گروهی در استان های مختلف کشور با موضوع، آرمش، سلامتی و موفقیت  به سبک توحیدی برگزار نمایم که نتایج بدست آمده تا کنون حیرت آور و شگفت انگیز بوده است. در این کارگاه ها با استفاده از روش توحیدی و زدودن شرک های پنهان، مشکلات مختلفی به صورت  غیر قابل باور برطرف شده است از جمله:

  • مشکلات مختلف روحی از جمله افسردگی های شدید، اختلال دوقطبی و…
  • بیماری های مختلف جسمی از جمله: ام اس، میگرن، دیسک، آرتروز، نارسایی کلیه، مشکلات تنفسی و همچنین
  • مشکلات مربوط به حوزه موفقیت، نارضایتی شغلی و احساس ناکارآمدی، فقر و …

همچنین با راه اندازی سایت و تهیه و بارگذاری دوره های تخصصی به صورت غیر حضوری، امکان دسترسی علاقه مندان به استفاده از این الگو در سراسر دنیا فراهم گردیده است تا شما دوست عزیز در هرکجا که هستید بتوانید از این دوره ها با متد توحیدی برای رسیدن به سطحی متعالی از زندگی استفاده نمایید.

برای داشتن انتخابی بهتر توصیه می گردد فایل معارفه حضوری را مشاهده کنید، نتایج بدست آمده از دوره ها را ببینید و قبل از تهیه دوره ها، توضیحات مربوط به هر دوره را به دقت مطالعه فرمایید.

تمامی خدمات ، آموزش ها ، محصولات و دوره های ما با جهانی عشق برای کمک به شما دوست عزیز آماده شده است تا زندگی متفاوت و سرشار از لذت در همه ابعاد را تجربه کنید.

دوستتان دارم و برایتان بهترین ها را از خداوند یکتا خواستارم

2.9 8 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments