در خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی!

دکتر سید مصطفی زارعی

قبل از این که در خصوص زندگی خودم برایتان بنویسم، مایلم بدانید در شرایطی دست به تحول بنیادین در همه ابعاد زندگی ام زدم که به ظاهر انسان موفقی بودم و همه اطرافیانم مرا انسان موفقی می دانستند. در طول زندگی ام انسانی با اراده، پر تلاش و قاطع بودم و تقریباً برای هر موفقیتی که برنامه ریزی کردم به آن رسیدم اما بگذارید از ابتدا تعریف کنم.

دنیای 99 درصد

دنیای نود و نه درصد - استاد دکتر سید مصطفی زارعی

در ادامه مقاله ی «تو کیستی؟؟» در این نوشتار می خواهم شما را با دنیای جدیدی آشنا کنم که درک آن بسیار شگفت انگیز است و افق تازه ای فرا روی شما خواهد گشود.

دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم، دنیای فیزیکی است. ما از ابتدای تولد با فیزیک و ماده سر و کار داشته ایم و تمامی تصورات ما از واقعیت بر همین اساس شکل گرفته است. از این رو بیش از هر چیز به ماده و فیزیک اصالت می دهیم.

بیایید به ساختار کوچک ترین جزء ماده یعنی اتم نگاهی بیندازیم. اتم از دو بخش تشکیل شده است. هسته اتم و الکترون ها که با سرعتی غیر قابل تصور به دور هسته اتم می چرخند. آیا می دانید که فضای خالی بین الکترون ها و هسته اتم چند درصد از اتم را تشکیل می دهد؟

جالب است بدانید که بیش از 99 درصد فضای بین اتمی خالی است و سرعت چرخش الکترون ها به دور اتم شکلی گوی مانند می سازد که ما آن را به عنوان اتم مشاهده می نماییم.

با این حساب اگر فضای بین اتمی یک انسان تخلیه شود، از او جرمی به اندازه یک سر سوزن باقی می ماند. همین امر در مورد همه اشیاء فیزیکی پیرامون ما صادق است. ما به دلیل انس گرفتن به بعد فیزیکی، تمام توجه خود را معطوف به همان یک درصد نموده ایم درحالی که برعکس، آگاهی و شعور جاری در 99 درصد اصالت دارد و تمایز موجودات و عناصر مختلف به دلیل تفاوت موجود در آن 99 درصد است.

حال به وجود خود نگاهی بیندازید. شما این بعد فیزیکی نیستید، در واقع شما از یک هوشمندی و آگاهی برتر ساخته شده اید که همان دنیای 99 درصد است. هر چیزی که در زندگی شما بروز می کند، از آرامش، شادی، سلامتی، موفقیت گرفته تا ناآرامی، اندوه، بیماری، شکست و شرایط ناگوار، ریشه در آن 99 درصد دارد.

اکثر انسان ها تمام تلاش خود را معطوف تغییرات در بعد فیزیکی و یک درصد می نمایند و در نهایت نیز اوضاع را غیر قابل کنترل می یابند و در هر مرحله از زندگی با چالش های زیادی مواجه می گردند که تصور می نمایند اگر آن را برطرف نمایند، همه چیز بر وفق مراد خواهد شد.

در حالی که پس از تحقق بخشیدن به شرایط مطلوب پس از وقفه ای کوتاه، مجددا در معرض مسائل و مشکلات جدیدی قرار می گیرند. هنگامی که ما همه توجه خود را معطوف به دنیای یک درصد می کنیم، تمام زندگی پروژه ای تکراری از آشوب و رنج مستمر به نظر می رسد که در هر مرحله از زندگی چهره جدیدی از خود را به نمایش می گذارد و ما دائما در حالتی تدافعی باید برای غلبه بر شرایط دشوار تلاش کنیم تا هر از گاهی و به مدتی کوتاه کامیابی را تجربه نماییم.

در این نوع نگاه، ما خود می دانیم و به تجربه نیز دریافته ایم که شرایط ایده آل هیچ گاه پایدار نمی ماند و لذا پس از هر کامیابی به سرعت با چالش های جدیدی مواجه می شویم که آن کامیابی را به اضطراب و آشوب تبدیل می کند.

شاید شما نیز مانند اکثر انسان ها از این روند انفعالی و تکراری خسته شده اید و به دنبال راهی برای دگرگون کردن اوضاع و رسیدن به شادی و کامیابی پایدار می گردید.

در این صورت باید نگرش جدیدی را آغاز کنید. هر شرایط دشواری که با آن مواجه می شوید، ریشه ی آن در دنیای 99 درصد قرار دارد و تا زمانی که شما تمام تلاشتان را بر مقابله با معلول بگذرانید و دنیای 99 درصد وجود خود را نشناسید و اصلاح نکنید، این دور باطل همچنان ادامه خواهد داشت. بازتاب آن 99 درصد به صورت مستمر در زندگی شما و به صورت پدیده های مختلف بروز خواهد نمود و از سیل اتفاقات و شرایط ناگوار به ستوه خواهید آمد…

کمی در خصوص دنیای 99 درصد وجود خود اندیشه کنید. چه حقایقی در درون خود می یابید که از جنس ماده نیست اما حقیقت دارد و آن را در درون خود احساس می کنید؟؟؟

ادامه دارد….

مقالات مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بزودی این قابلیت در دسترس خواهد بود